Majitelia iPhonov, zbystrite pozornosť! Spoločnosť zámerne spomaľuje staršie modely

Pár dní dozadu sa na internete objavili správy o tom, že spoločnosť Apple zámerne spomaľuje staršie modely a prefíkaným obchodným trikom núti spotrebiteľov zakúpiť si najnovšie produkty. Išlo o batérie, ktoré časom strácajú kapacitu. Firma tieto špekulácie potvrdila a prezradila, že ide o zámer, nie chybu.

Podľa oficiálneho vyjadrenia Applu ide o funkciu, ktorú plánuje vo svojich smartfónoch využívať aj naďalej. Po aktualizácii na iOS 11.2 začínajú v týchto dňoch spomaľovanie pociťovať už aj majitelia iPhonov 7. Dôvodom znižovania výkonu telefónov sú batérie. Tie podľa spoločnosti časom strácajú svoju kapacitu, čo môže obmedziť používanie telefónu. Znížením výkonu sa tak podľa hovorcu predĺži životnosť výrobku.

Apple tvrdí, že je zníženie výkonu minimálne a počas normálneho používania je rozdiel prakticky nebadateľný. Po vydaní nového operačného systému sa však objavuje čoraz viac správ o nestabilite a lagovaní systému, čo ľudia vnímajú ako „nanucovanie“ do kúpy nového prístroja. Za všetko hovorí fakt, že ak by sa to nezistilo, ľudia z Apple by si túto informáciu nechali pre seba.